Sullins Connector Solutions GCB80DYRQ
GCB80DYRQ picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYRQ
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 80POS
Datasheet Download
GCB80DYRQ.pdf
Availability of GCB80DYRQ
QUANTITY
GCB80DYRQ Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYRQ
Internal Part NumberEIS-GCB80DYRQ
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
ColorBlack
Flange FeatureStraddle Mount Opening, Unthreaded, 0.078" (1.98mm)
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYRQ
Related LinksGCB8, GCB80DYRQ Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYRQ Details Description
Related parts for GCB80DYRQ
IC COMP DUAL 4NS FAST 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 620PF 2.5KV NP0 2220 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 40W datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 300W TO220-15 datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 5MH 4A HORIZ datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON L 4.5-6MM WHITE datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 150A 600V datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf