Sullins Connector Solutions GCB80DYRT
GCB80DYRT picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYRT
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 80POS
Datasheet Download
GCB80DYRT.pdf
Availability of GCB80DYRT
QUANTITY
GCB80DYRT Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYRT
Internal Part NumberEIS-GCB80DYRT
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYRT
Related LinksGCB8, GCB80DYRT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYRT Details Description
Related parts for GCB80DYRT
SWITCH ROTARY BCD 10-POS TOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE TUNING 30V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 517K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 2512 datasheet.pdf