Sullins Connector Solutions GCC10DRTN-S93
GCC10DRTN-S93 picture photo
Mfg. Part Number
GCC10DRTN-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GCC10DRTN-S93.pdf
Availability of GCC10DRTN-S93
QUANTITY
GCC10DRTN-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCC10DRTN-S93
Internal Part NumberEIS-GCC10DRTN-S93
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCC10DRTN-S93
Related LinksGCC10D, GCC10DRTN-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCC10DRTN-S93 Details Description
Related parts for GCC10DRTN-S93
IC FLASH 1MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
RELAY SSR 12A 240VAC AC OUT QC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1210 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL BLANK/YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.8A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.350" 5MM 3LD datasheet.pdf