Sullins Connector Solutions GCC15DRYN
GCC15DRYN picture photo
Mfg. Part Number
GCC15DRYN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GCC15DRYN.pdf
Availability of GCC15DRYN
QUANTITY
GCC15DRYN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCC15DRYN
Internal Part NumberEIS-GCC15DRYN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCC15DRYN
Related LinksGCC1, GCC15DRYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCC15DRYN Details Description
Related parts for GCC15DRYN
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM DC2W-NC datasheet.pdf
RES 15.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf