Stackpole Electronics Inc. RSMF5JT27R0
RSMF5JT27R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JT27R0
Brief Description
RES METAL OX 5W 27 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JT27R0.pdf
Availability of RSMF5JT27R0
QUANTITY
RSMF5JT27R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JT27R0
Internal Part NumberEIS-RSMF5JT27R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JT27R0
Related LinksRSMF5, RSMF5JT27R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JT27R0 Details Description
Related parts for RSMF5JT27R0
RES SMD 6.2KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK PLAIN BACK 1" X 50YD WHITE datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LOW POWER 8-SOIC datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X12-3/4X3-5/8 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 110POS .050" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TX RELAY 2 FORM C 3V datasheet.pdf