Murata Electronics North America GCJ32DR72A225KA01L
GCJ32DR72A225KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GCJ32DR72A225KA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
GCJ32DR72A225KA01L.pdf
Availability of GCJ32DR72A225KA01L
QUANTITY
GCJ32DR72A225KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCJ32DR72A225KA01L
Internal Part NumberEIS-GCJ32DR72A225KA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCJ Series MLCCs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCJ32DR72A225KA01L
Related LinksGCJ32DR72, GCJ32DR72A225KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCJ32DR72A225KA01L Details Description
Related parts for GCJ32DR72A225KA01L
MODULE PWR ENTRY 6A DPST 250V datasheet.pdf
IC USB DISTRIB SW QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC SMART CARD 2KB EEPROM MOA4 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 5POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf