Murata Electronics North America GCJ32QR72J682KXJ1L
GCJ32QR72J682KXJ1L picture photo
Mfg. Part Number
GCJ32QR72J682KXJ1L
Brief Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1210
Datasheet Download
GCJ32QR72J682KXJ1L.pdf
Availability of GCJ32QR72J682KXJ1L
QUANTITY
GCJ32QR72J682KXJ1L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCJ32QR72J682KXJ1L
Internal Part NumberEIS-GCJ32QR72J682KXJ1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCJ Series MLCCs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCJ32QR72J682KXJ1L
Related LinksGCJ32QR72, GCJ32QR72J682KXJ1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCJ32QR72J682KXJ1L Details Description
Related parts for GCJ32QR72J682KXJ1L
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 340MA 24VDC 3225 datasheet.pdf
CLIP FOR EJ MK-II (TREE TYPE) datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SIDE ELEMENT datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf