Murata Electronics North America GCM0335C1E110JD03D
GCM0335C1E110JD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E110JD03D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E110JD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E110JD03D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM0335C1E110JD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E110JD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E110JD03D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E110JD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E110JD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E110JD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E110JD03D
IC MICROMAN W/FRESH 10%IND 16DIP datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CORD GRIP 7.5-10.5MM DIAM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY AFE 3CH 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 297V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf