Murata Electronics North America GCM0335C1E3R4CD03D
GCM0335C1E3R4CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E3R4CD03D
Brief Description
CAP CER 3.4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E3R4CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E3R4CD03D
QUANTITY
GCM0335C1E3R4CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E3R4CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E3R4CD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E3R4CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E3R4CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E3R4CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E3R4CD03D
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 0.03 OHM 1W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf