Murata Electronics North America GCM0335C1E3R9CD03D
GCM0335C1E3R9CD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E3R9CD03D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E3R9CD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E3R9CD03D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM0335C1E3R9CD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E3R9CD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E3R9CD03D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E3R9CD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E3R9CD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E3R9CD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E3R9CD03D
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4600UF 200V SCREW datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf