Sullins Connector Solutions GCM10DTBN-S664
GCM10DTBN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GCM10DTBN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156
Datasheet Download
GCM10DTBN-S664.pdf
Availability of GCM10DTBN-S664
QUANTITY
GCM10DTBN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM10DTBN-S664
Internal Part NumberEIS-GCM10DTBN-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM10DTBN-S664
Related LinksGCM10DT, GCM10DTBN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM10DTBN-S664 Details Description
Related parts for GCM10DTBN-S664
TRANS PNP 50V 0.15A SOT523 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 200MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 0.1% 3W 3637 datasheet.pdf