Apem Inc. Q8P3CXXHY110E
Q8P3CXXHY110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P3CXXHY110E
Brief Description
LED PMI PROMINENT 110VAC YLW
Datasheet Download
Q8P3CXXHY110E.pdf
Availability of Q8P3CXXHY110E
QUANTITY
Q8P3CXXHY110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P3CXXHY110E
Internal Part NumberEIS-Q8P3CXXHY110E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P3CXXHY110E
Related LinksQ8P3CX, Q8P3CXXHY110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P3CXXHY110E Details Description
Related parts for Q8P3CXXHY110E
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 6V datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
LED LAMP ARRAY ALLNGAP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X6S 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf