Murata Electronics North America GCM1555C1H7R8DZ13D
GCM1555C1H7R8DZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H7R8DZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 7.8PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H7R8DZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H7R8DZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H7R8DZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H7R8DZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H7R8DZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H7R8DZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H7R8DZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H7R8DZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H7R8DZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H7R8DZ13D
RES SMD 215 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/16" datasheet.pdf
TERMINAL RING 4AWG #10 TIN datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 400A DO200AA datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
FUS 32V F/A LIFT TRUCK 40A datasheet.pdf