Murata Electronics North America GCM1555C1H9R7DZ13D
GCM1555C1H9R7DZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H9R7DZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 9.7PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H9R7DZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H9R7DZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H9R7DZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H9R7DZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H9R7DZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H9R7DZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H9R7DZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H9R7DZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H9R7DZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H9R7DZ13D
RES 1.8K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT AC 4SIP datasheet.pdf
ID ISC.ANT200/200 HAND HELD HF datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
BOARD EVAL USING L6668 & STSR30 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 291MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf