Murata Electronics North America GCM1555C1HR50CZ13D
GCM1555C1HR50CZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1HR50CZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.5PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1HR50CZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1HR50CZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1HR50CZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1HR50CZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1HR50CZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1HR50CZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1HR50CZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1HR50CZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1HR50CZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1HR50CZ13D
FIXED IND 1MH 400MA 1.53 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 50MA 7.3 OHM SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf