Sullins Connector Solutions GCM15DRSD-S273
GCM15DRSD-S273 picture photo
Mfg. Part Number
GCM15DRSD-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GCM15DRSD-S273.pdf
Availability of GCM15DRSD-S273
QUANTITY
GCM15DRSD-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM15DRSD-S273
Internal Part NumberEIS-GCM15DRSD-S273
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM15DRSD-S273
Related LinksGCM15DR, GCM15DRSD-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM15DRSD-S273 Details Description
Related parts for GCM15DRSD-S273
EPOXY ADHESIVE RESIN BIPAX datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-TQFN datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 X5R 1.0レF 16V datasheet.pdf