Murata Electronics North America GCM1885C2A2R0CA16J
GCM1885C2A2R0CA16J picture photo
Mfg. Part Number
GCM1885C2A2R0CA16J
Brief Description
CAP CER 2PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GCM1885C2A2R0CA16J.pdf
Availability of GCM1885C2A2R0CA16J
QUANTITY
GCM1885C2A2R0CA16J Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1885C2A2R0CA16J
Internal Part NumberEIS-GCM1885C2A2R0CA16J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM1885C2A2R0CA16J
Related LinksGCM1885C2, GCM1885C2A2R0CA16J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1885C2A2R0CA16J Details Description
Related parts for GCM1885C2A2R0CA16J
IC QUAD DIFF LINE DRIVER 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TXRX CAN 12/24V HS LP 14-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR EMITTER 1M datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 232K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2.15A 120 MOHM datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf