Murata Electronics North America GCM1885C2A4R3CA16D
GCM1885C2A4R3CA16D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1885C2A4R3CA16D
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GCM1885C2A4R3CA16D.pdf
Availability of GCM1885C2A4R3CA16D
QUANTITY
GCM1885C2A4R3CA16D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1885C2A4R3CA16D
Internal Part NumberEIS-GCM1885C2A4R3CA16D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM1885C2A4R3CA16D
Related LinksGCM1885C2, GCM1885C2A4R3CA16D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1885C2A4R3CA16D Details Description
Related parts for GCM1885C2A4R3CA16D
TRANS NPN 45V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
RES ARRAY 23 RES 390 OHM 24SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 70A DO5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 150MW EMD2 datasheet.pdf
Connector Socket 150 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CTV 8C 8#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
68000UF 16V 40X70MM 85C 12000H datasheet.pdf