Murata Electronics North America GCM2165C2A132JA16D
GCM2165C2A132JA16D picture photo
Mfg. Part Number
GCM2165C2A132JA16D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1300PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GCM2165C2A132JA16D.pdf
Availability of GCM2165C2A132JA16D
QUANTITY
GCM2165C2A132JA16D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM2165C2A132JA16D
Internal Part NumberEIS-GCM2165C2A132JA16D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM2165C2A132JA16D
Related LinksGCM2165C2, GCM2165C2A132JA16D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM2165C2A132JA16D Details Description
Related parts for GCM2165C2A132JA16D
IC INTERFACE SER MONITOR 24TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC POWER-DIST SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.5A SOT-363 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf