Murata Electronics North America GCM2165C2A152JA16J
GCM2165C2A152JA16J picture photo
Mfg. Part Number
GCM2165C2A152JA16J
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GCM2165C2A152JA16J.pdf
Availability of GCM2165C2A152JA16J
QUANTITY
GCM2165C2A152JA16J Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM2165C2A152JA16J
Internal Part NumberEIS-GCM2165C2A152JA16J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM2165C2A152JA16J
Related LinksGCM2165C2, GCM2165C2A152JA16J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM2165C2A152JA16J Details Description
Related parts for GCM2165C2A152JA16J
CONN RCPT 6POS 28-26AWG 2MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 88 POS RTANG 2MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 76POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf