Murata Electronics North America GCM2195C2A151JD24D
GCM2195C2A151JD24D picture photo
Mfg. Part Number
GCM2195C2A151JD24D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GCM2195C2A151JD24D.pdf
Availability of GCM2195C2A151JD24D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM2195C2A151JD24D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM2195C2A151JD24D
Internal Part NumberEIS-GCM2195C2A151JD24D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM2195C2A151JD24D today.
SeriesGCM2195C2A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM2195C2A151JD24D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM2195C2, GCM2195C2A151JD24D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM2195C2A151JD24D Details Description
Related parts for GCM2195C2A151JD24D
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 M32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PRESS TM4000 UP TO 4AWG 240AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560000UF 20% 16V SCREW datasheet.pdf
CUTTER CARBIDE datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 75A TO-220F datasheet.pdf