Murata Electronics North America PRF18BE471QB1RB
PRF18BE471QB1RB picture photo
Mfg. Part Number
PRF18BE471QB1RB
Brief Description
THERMISTOR PTC 470 OHM 85C SMD
Datasheet Download
PRF18BE471QB1RB.pdf
Availability of PRF18BE471QB1RB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRF18BE471QB1RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRF18BE471QB1RB
Internal Part NumberEIS-PRF18BE471QB1RB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPOSISTOR® PRF18/21
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470
Resistance Tolerance±50%
Operating Temperature-20°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRF18BE471QB1RB
Related LinksPRF18BE, PRF18BE471QB1RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRF18BE471QB1RB Details Description
Related parts for PRF18BE471QB1RB
IC FLASH 2MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 77A D2PAK datasheet.pdf
IC 6MHZ Z80 CMOS PIO 40-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K 24MHZ OTP 44PLCC datasheet.pdf
3900113-2621=PLUG HOUSING ASSY datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 4) (MMT-C-530) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 89MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
FUSE 250V 5X20 HIGHER I2T 5A datasheet.pdf