Murata Electronics North America GCM21BR71A106KE22K
GCM21BR71A106KE22K picture photo
Mfg. Part Number
GCM21BR71A106KE22K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
GCM21BR71A106KE22K.pdf
Availability of GCM21BR71A106KE22K
QUANTITY
GCM21BR71A106KE22K Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM21BR71A106KE22K
Internal Part NumberEIS-GCM21BR71A106KE22K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM21BR71A106KE22K
Related LinksGCM21BR71, GCM21BR71A106KE22K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM21BR71A106KE22K Details Description
Related parts for GCM21BR71A106KE22K
IC OPAMP GP 350KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES 35 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 29POS datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 2A (Switch) 40-WQFN (5x5) datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf