Sullins Connector Solutions GCM22DSUS
GCM22DSUS picture photo
Mfg. Part Number
GCM22DSUS
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GCM22DSUS.pdf
Availability of GCM22DSUS
QUANTITY
GCM22DSUS Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM22DSUS
Internal Part NumberEIS-GCM22DSUS
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM22DSUS
Related LinksGCM2, GCM22DSUS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM22DSUS Details Description
Related parts for GCM22DSUS
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 931K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN CIRCULAR PLUG 8 POS SMD datasheet.pdf
IC HALL SENSOR PREC PROG 4SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3V 10UA datasheet.pdf