Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC13CAHE3/57T
1.5SMC13CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC13CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC13CAHE3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC13CAHE3/57T
QUANTITY
1.5SMC13CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC13CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC13CAHE3/57T
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)11.1V
Voltage - Breakdown (Min)12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)82.4A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC13CAHE3/57T
Related Links1.5SMC13, 1.5SMC13CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC13CAHE3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC13CAHE3/57T
CONN PLUG 6POS CPC BLACK LGH datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RECEPT HSG 4POS BLACK 0.250 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6.1A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 50MA 11.5 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 26A SO8FL datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf