Sullins Connector Solutions GCM28DTMI-S189
GCM28DTMI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GCM28DTMI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GCM28DTMI-S189.pdf
Availability of GCM28DTMI-S189
QUANTITY
GCM28DTMI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM28DTMI-S189
Internal Part NumberEIS-GCM28DTMI-S189
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM28DTMI-S189
Related LinksGCM28DT, GCM28DTMI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCM28DTMI-S189 Details Description
Related parts for GCM28DTMI-S189
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
IC RHEO 50K QUAD 7BIT 14TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf