Murata Electronics North America GCM31B7U2E682JX01L
GCM31B7U2E682JX01L picture photo
Mfg. Part Number
GCM31B7U2E682JX01L
Brief Description
CAP CER 6800PF 250V U2J 1206
Datasheet Download
GCM31B7U2E682JX01L.pdf
Availability of GCM31B7U2E682JX01L
QUANTITY
GCM31B7U2E682JX01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM31B7U2E682JX01L
Internal Part NumberEIS-GCM31B7U2E682JX01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM31B7U2E682JX01L
Related LinksGCM31B7U2, GCM31B7U2E682JX01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM31B7U2E682JX01L Details Description
Related parts for GCM31B7U2E682JX01L
BATTERY PK 9.0V AA OXYRIDE ALKA datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RECPT datasheet.pdf
ROUND SPACER M6 NYLON 3MM datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H datasheet.pdf
9POS M PI FILT 370PF SC CON datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf
IC AUDIO LSI RECORDER 128TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.043UF RADIAL datasheet.pdf
10000UF 16V 22X35MM 105C 5000H datasheet.pdf