Murata Electronics North America GCM31ML81C155KA37L
GCM31ML81C155KA37L picture photo
Mfg. Part Number
GCM31ML81C155KA37L
Brief Description
CAP CER 1.5UF 16V X8L 1206
Datasheet Download
GCM31ML81C155KA37L.pdf
Availability of GCM31ML81C155KA37L
QUANTITY
GCM31ML81C155KA37L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM31ML81C155KA37L
Internal Part NumberEIS-GCM31ML81C155KA37L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM31ML81C155KA37L
Related LinksGCM31ML81, GCM31ML81C155KA37L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM31ML81C155KA37L Details Description
Related parts for GCM31ML81C155KA37L
CAP ARRAY 4700PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SW RTRY SP 1/4A .5-.75" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SR BTS TT SS 10 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
SPIFLASH 1.8V 16M-BIT 4KB UNIFOR datasheet.pdf