Murata Electronics North America GCM32EC7YA106KA03L
GCM32EC7YA106KA03L picture photo
Mfg. Part Number
GCM32EC7YA106KA03L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 35V X7S 1210
Datasheet Download
GCM32EC7YA106KA03L.pdf
Availability of GCM32EC7YA106KA03L
QUANTITY
GCM32EC7YA106KA03L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM32EC7YA106KA03L
Internal Part NumberEIS-GCM32EC7YA106KA03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM32EC7YA106KA03L
Related LinksGCM32EC7Y, GCM32EC7YA106KA03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM32EC7YA106KA03L Details Description
Related parts for GCM32EC7YA106KA03L
SOCKET CONN 14 CONTACT OPEN GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVAL USB HOST&DEVICE IAR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 470 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf