Vishay Semiconductor/Diodes Division GDZ10B-E3-18
GDZ10B-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
GDZ10B-E3-18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323
Datasheet Download
GDZ10B-E3-18.pdf
Availability of GDZ10B-E3-18
QUANTITY
GDZ10B-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDZ10B-E3-18
Internal Part NumberEIS-GDZ10B-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±4%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDZ10B-E3-18
Related LinksGDZ10B, GDZ10B-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GDZ10B-E3-18 Details Description
Related parts for GDZ10B-E3-18
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 350MA 470 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 100MA 4.7 OHM SMD datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 16POS 25.0"CBL datasheet.pdf
CONN PIN CRIMP 20-16AWG TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.680" 3MM 2LD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
SW PIN PLUNGER SPST-NC 10A 125V datasheet.pdf