Vishay Semiconductor/Diodes Division GDZ22B-HG3-08
GDZ22B-HG3-08 picture photo
Mfg. Part Number
GDZ22B-HG3-08
Brief Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
Datasheet Download
GDZ22B-HG3-08.pdf
Availability of GDZ22B-HG3-08
QUANTITY
GDZ22B-HG3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDZ22B-HG3-08
Internal Part NumberEIS-GDZ22B-HG3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDZ22B-HG3-08
Related LinksGDZ22B, GDZ22B-HG3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GDZ22B-HG3-08 Details Description
Related parts for GDZ22B-HG3-08
JUMPER-H1501TR/A3048R/H1501TR 4" datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
COVER PROTECTIVE SSR CLEAR datasheet.pdf
TRIPLE NINVTING SCHMIT TRGR UDFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/4-48" CLEAR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf