Vishay Semiconductor/Diodes Division GDZ33B-G3-18
GDZ33B-G3-18 picture photo
Mfg. Part Number
GDZ33B-G3-18
Brief Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Datasheet Download
GDZ33B-G3-18.pdf
Availability of GDZ33B-G3-18
QUANTITY
GDZ33B-G3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDZ33B-G3-18
Internal Part NumberEIS-GDZ33B-G3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±4%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDZ33B-G3-18
Related LinksGDZ33B, GDZ33B-G3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GDZ33B-G3-18 Details Description
Related parts for GDZ33B-G3-18
TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 8.5VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR NO LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 36POS .125 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE A 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf