Sullins Connector Solutions GEC10DRTF-S13
GEC10DRTF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GEC10DRTF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND
Datasheet Download
GEC10DRTF-S13.pdf
Availability of GEC10DRTF-S13
QUANTITY
GEC10DRTF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEC10DRTF-S13
Internal Part NumberEIS-GEC10DRTF-S13
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEC10DRTF-S13
Related LinksGEC10D, GEC10DRTF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEC10DRTF-S13 Details Description
Related parts for GEC10DRTF-S13
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MON TIRE-PRESS ATARX9X SER datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
AM63163N101 NEST FRONT BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
MINI-MZR SHLD SKT STR SGL END datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GP 1000V 2A ABSZ4 datasheet.pdf