Sullins Connector Solutions GEC18DRTS-S93
GEC18DRTS-S93 picture photo
Mfg. Part Number
GEC18DRTS-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GEC18DRTS-S93.pdf
Availability of GEC18DRTS-S93
QUANTITY
GEC18DRTS-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEC18DRTS-S93
Internal Part NumberEIS-GEC18DRTS-S93
Series-
PackagingTray
Number of Positions36
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEC18DRTS-S93
Related LinksGEC18D, GEC18DRTS-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEC18DRTS-S93 Details Description
Related parts for GEC18DRTS-S93
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
MICRO 9C P 120" YEL JACKP NI datasheet.pdf