Sullins Connector Solutions GEC32SGSN-M89
GEC32SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GEC32SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100 RT/A SMD
Datasheet Download
GEC32SGSN-M89.pdf
Availability of GEC32SGSN-M89
QUANTITY
GEC32SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEC32SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GEC32SGSN-M89
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEC32SGSN-M89
Related LinksGEC32S, GEC32SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEC32SGSN-M89 Details Description
Related parts for GEC32SGSN-M89
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CABLE MMCX/MMCX R/A RG-178 12" datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 150V 0606 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf