Sullins Connector Solutions GEC34SGSN-M89
GEC34SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GEC34SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100 RT/A SMD
Datasheet Download
GEC34SGSN-M89.pdf
Availability of GEC34SGSN-M89
QUANTITY
GEC34SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEC34SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GEC34SGSN-M89
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEC34SGSN-M89
Related LinksGEC34S, GEC34SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEC34SGSN-M89 Details Description
Related parts for GEC34SGSN-M89
FUSE BOARD MNT 750MA 250VAC 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
15P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 5KW datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 20-22AWG 1000' datasheet.pdf
IC SERIAL/DESERIAL 24BIT 48WQFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
MODULE DDR3 2GB EUDIMM datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
EVAL BOARD ANALOG INPUT SYSTEM datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 4.7K OHM 24DRT datasheet.pdf