Sullins Connector Solutions GEC35SFBN-M30
GEC35SFBN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GEC35SFBN-M30
Brief Description
CONN HEADER 35PS .100 SINGLE SMD
Datasheet Download
GEC35SFBN-M30.pdf
Availability of GEC35SFBN-M30
QUANTITY
GEC35SFBN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEC35SFBN-M30
Internal Part NumberEIS-GEC35SFBN-M30
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEC35SFBN-M30
Related LinksGEC35S, GEC35SFBN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEC35SFBN-M30 Details Description
Related parts for GEC35SFBN-M30
RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 152 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 62.75K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS NICKEL W/BOSS datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 600MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
BACC 8C 8#8(TWINAX) PIN PLUG N datasheet.pdf
1 MHz to 4 GHz, 80 dB Logarithmic Detector/Controller IC datasheet.pdf