Sullins Connector Solutions GEM10DRYN
GEM10DRYN picture photo
Mfg. Part Number
GEM10DRYN
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GEM10DRYN.pdf
Availability of GEM10DRYN
QUANTITY
GEM10DRYN Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM10DRYN
Internal Part NumberEIS-GEM10DRYN
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM10DRYN
Related LinksGEM1, GEM10DRYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM10DRYN Details Description
Related parts for GEM10DRYN
CONN RECEPT BOX MNT 16POS W/PINS datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 30MM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 402 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
GDT 420V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf