Sullins Connector Solutions GEM10DSUS
GEM10DSUS picture photo
Mfg. Part Number
GEM10DSUS
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GEM10DSUS.pdf
Availability of GEM10DSUS
QUANTITY
GEM10DSUS Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM10DSUS
Internal Part NumberEIS-GEM10DSUS
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM10DSUS
Related LinksGEM1, GEM10DSUS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM10DSUS Details Description
Related parts for GEM10DSUS
FILTER LINE 10MH 1.0A TYPE 450 datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER DUAL 28TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.6A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 1200W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf