Sullins Connector Solutions GEM15DRSN
GEM15DRSN picture photo
Mfg. Part Number
GEM15DRSN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GEM15DRSN.pdf
Availability of GEM15DRSN
QUANTITY
GEM15DRSN Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM15DRSN
Internal Part NumberEIS-GEM15DRSN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM15DRSN
Related LinksGEM1, GEM15DRSN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM15DRSN Details Description
Related parts for GEM15DRSN
RES SMD 464 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENS FIBER FLUORINE COAT M6 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BUTTON COVER LEGENT SHEET datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 44 CONTAC datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf