Sullins Connector Solutions GEM15DTMN-S273
GEM15DTMN-S273 picture photo
Mfg. Part Number
GEM15DTMN-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GEM15DTMN-S273.pdf
Availability of GEM15DTMN-S273
QUANTITY
GEM15DTMN-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM15DTMN-S273
Internal Part NumberEIS-GEM15DTMN-S273
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM15DTMN-S273
Related LinksGEM15DT, GEM15DTMN-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM15DTMN-S273 Details Description
Related parts for GEM15DTMN-S273
RES CHAS MNT 6 OHM 1% 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 5MM PNP NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
D4N-1D26 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf