Sprague Goodman GEV90000
GEV90000 picture photo
Mfg. Part Number
GEV90000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-90PF 1KV THRU HOLE
Datasheet Download
GEV90000.pdf
Availability of GEV90000
QUANTITY
GEV90000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEV90000
Internal Part NumberEIS-GEV90000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 90pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated1000V (1kV)
Size / Dimension0.312" Dia x 1.781" L (7.92mm x 45.24mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEV90000
Related LinksGEV9, GEV90000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GEV90000 Details Description
Related parts for GEV90000
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 15V 7.4A datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI RED 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf