Sprague Goodman GEV90033
GEV90033 picture photo
Mfg. Part Number
GEV90033
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-90PF 1KV SURF MOUNT
Datasheet Download
GEV90033.pdf
Availability of GEV90033
QUANTITY
GEV90033 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEV90033
Internal Part NumberEIS-GEV90033
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 90pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated1000V (1kV)
Size / Dimension0.312" Dia x 1.799" L (7.92mm x 45.70mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEV90033
Related LinksGEV9, GEV90033 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GEV90033 Details Description
Related parts for GEV90033
RES 1.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1X2 LOW PROFILE JUMPER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 189MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC ADAPTER SOCKET .100 40POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 0.05% 8W TO220-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 5A datasheet.pdf