Bergquist GF3500S35-07-60-50CC
GF3500S35-07-60-50CC picture photo
Mfg. Part Number
GF3500S35-07-60-50CC
Manufacturer
Product Category
Thermal - Adhesives, Epoxies, Greases, Pastes
Brief Description
LIQUID GAP FILLER THERMAL CONDU
Datasheet Download
GF3500S35-07-60-50CC.pdf
Availability of GF3500S35-07-60-50CC
QUANTITY
GF3500S35-07-60-50CC Order Process
Ship out your order
Specifications of GF3500S35-07-60-50CC
Internal Part NumberEIS-GF3500S35-07-60-50CC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesGap Filler Materials
MSDS Material Safety DatasheetGap Filler 3500S35 MSDS
RoHS Information3500S35 Material Report3500S35 RoHS Certificate
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Adhesives, Epoxies, Greases, Pastes
SeriesGap Filler 3500S35
TypeLiquid Gap Filler, 2 Part
Size / Dimension50cc Cartridge
Shipping Info-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GF3500S35-07-60-50CC
Related LinksGF3500S35-, GF3500S35-07-60-50CC Datasheet, Bergquist Distributor
GF3500S35-07-60-50CC Details Description
Related parts for GF3500S35-07-60-50CC
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 119.4VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 4KV X7R NONSTND datasheet.pdf