Sprague Goodman GFV12133
GFV12133 picture photo
Mfg. Part Number
GFV12133
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-120PF 1KV SURF MOUNT
Datasheet Download
GFV12133.pdf
Availability of GFV12133
QUANTITY
GFV12133 Order Process
Ship out your order
Specifications of GFV12133
Internal Part NumberEIS-GFV12133
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 120pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated1000V (1kV)
Size / Dimension0.312" Dia x 1.799" L (7.92mm x 45.70mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GFV12133
Related LinksGFV1, GFV12133 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GFV12133 Details Description
Related parts for GFV12133
DIODE VARACTOR 12V 150Q SOD-523 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 22-DFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
CABLE DUAL PLUG IP68 USB A-B 5M datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf