Sprague Goodman GGN18000
GGN18000 picture photo
Mfg. Part Number
GGN18000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.8-18PF 750V THRU HOLE
Datasheet Download
GGN18000.pdf
Availability of GGN18000
QUANTITY
GGN18000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GGN18000
Internal Part NumberEIS-GGN18000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.8 ~ 18pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated750V
Size / Dimension0.312" Dia x 1.031" L (7.92mm x 26.19mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GGN18000
Related LinksGGN1, GGN18000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GGN18000 Details Description
Related parts for GGN18000
FUSE 400MA 125V TELECM 4.3MM PCB datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6.3A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8VFQFPN datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 11MM VERT 12PPR datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
LP 5.00/135/11 OG datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf