Vishay/Sprague T95R156K035ESSL
T95R156K035ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K035ESSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K035ESSL.pdf
Availability of T95R156K035ESSL
QUANTITY
T95R156K035ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K035ESSL
Internal Part NumberEIS-T95R156K035ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K035ESSL
Related LinksT95R156, T95R156K035ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K035ESSL Details Description
Related parts for T95R156K035ESSL
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 7POS FMALE datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST 16BIT LV 56BGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
2.0 WTB HSG 8CKT datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 59POS SNGL PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf