Sprague Goodman GHN23033
GHN23033 picture photo
Mfg. Part Number
GHN23033
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.8-23PF 750V SURF MNT
Datasheet Download
GHN23033.pdf
Availability of GHN23033
QUANTITY
GHN23033 Order Process
Ship out your order
Specifications of GHN23033
Internal Part NumberEIS-GHN23033
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.8 ~ 23pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated750V
Size / Dimension0.312" Dia x 1.111" L (7.92mm x 28.20mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GHN23033
Related LinksGHN2, GHN23033 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GHN23033 Details Description
Related parts for GHN23033
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 210MHZ 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 300MA 160 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 6POS datasheet.pdf
TVS DIODE 152VWM 273VC BPKG AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf