Murata Electronics North America GJM0225C1E6R8DB01L
GJM0225C1E6R8DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E6R8DB01L
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E6R8DB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E6R8DB01L
QUANTITY
GJM0225C1E6R8DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E6R8DB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E6R8DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E6R8DB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E6R8DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E6R8DB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E6R8DB01L
FIXED IND 1MH 240MA 6.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC 12BIT 2.7V HS ADC 8SON datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3.2A SOT-26 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE HDMI CON 3' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf