Murata Electronics North America GJM0225C1E7R5CB01L
GJM0225C1E7R5CB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E7R5CB01L
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E7R5CB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E7R5CB01L
QUANTITY
GJM0225C1E7R5CB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E7R5CB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E7R5CB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)